دسته بندی:مصاحبه

ترجمه مصاحبه با Merv Adrian

متن حاضر، ترجمه مصاحبه با موثرترین شخصِ عرصه‌ی اطلاعات و بالاخص عظیم‌داده، Merv Adrian موسس کمپانی Gartner است. که با وبسایت onalytica صورت گرفته است.

عظیم داده در کار: ترجمه مصاحبه نیک اسمیت با توماس داونپورت

 عظیم داده به عنوان کد عبوری است که اسرار موفقیت تجاری را باز خواهد کرد.  اما عظیم داده چیست و چه تفاوتی با تجزیه و تحلیل کسب و کار متعارف دارد؟   آخرین کتاب توماس داونپورت همه چیز را توضیح می دهد.

اهمیت عظیم داده در صنعت: ترجمه مصاحبه با دكتر مارتين بوگدان

مارتين بوگدان با مدرک دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه توبینگن آلمان و استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه فنی لایپزیگ آلمان معتقد است که اپلیکیشن‌های عظیم‌داده‌ها نمای جدیدی از فناوری اطلاعات را به ما نشان خواهد داد.

عظیم داده برای مدیریت افراد: ترجمه مصاحبه با ایزابل ایبرت از دانشگاه سنت گلن

به منظور غلبه بر خطاهای اخلاقی هنگام بهره‌مندی از عظیم داده جهت مدیریت افراد، بایستی صدای کارکنان تقویت شود. متن زیر ترجمه مصاحبه ایزابل ایبرت از دانشگاه سنت گلن است که در تاریخ 28 فوریه 2020 منتشر شده است.

ترجمه مصاحبه با Sean McClure

چگونه می‌توان دانشمند علم داده شد؟ در این مصاحبه با یکی از متخصصان علم داده به بیان نکات و مفاهیمی در خصوص علم داده، تحلیلگری داده و عظیم داده پرداخته شده است.

مصاحبه با آقای دکتر مصطفی ثابتی

روز شنبه 4 خرداد ماه 98 مصاحبه‌ای با آقای دکتر ثابتی مدیر مرکز فین‌تک بانک انصار در خصوص عظیم‌داده و تحلیل داده در حوزه بانکی صورت گرفت که ذیلاً در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

ترجمه مصاحبه با کرک بورن دانشمند حوزه داده

کرک بورن دانشمند حوزه داده در پادکست Oracle Analytics Advantage در مورد تاثیر کسب و کار هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بحث می‌کند. بورن یک شخصیت موثر در زمینه علوم داده و یکی از متفکران پیشرو در زمینه عظیم‌داده و سیستم‌های اطلاعاتی است.

مصاحبه با آقای مهندس محمدجواد سخایی

روز چهارشنبه 3 بهمن ماه 97 مصاحبه‌ای با آقای مهندس محمدجواد سخایی از متخصصان حوزه داده و مشاور پروژه‌های مدیریت داده در صنایع مختلف نظیر تلکام، بانکداری، خرده فروشی، صنعت نفت و پتروشیمی و ... صورت گرفت که ذیلاً در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مصاحبه با آقای دکتر بابک باقری حریری

روز دوشنبه 24 دی ماه 97 مصاحبه‌ای با آقای دکتر باقری حریری از متخصصان حوزه داده و مدیر پروژه Information Exchange در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بورس صورت گرفت که ذیلاً در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

ترجمه مصاحبه با چهار متخصص حوزه عظیم داده

در مصاحبه با چهار متخصص در حوزه عظیم‌داده Kapil Bakshi معمار اصلی بخش عمومی سیسکو، Charles Zedlewski معاون بخش محصولات در کلودرا، Dan Vesset معاون برنامه برای راه‌حل‌های تحلیلی کسب و کار در IDC و Anjul Bhambhri معاون حوزه بیگ دیتا در IBM، به مسائلی پیرامون عظیم داده و فناوری‌های مرتبط پرداخته شده است.

طراحی توسط ب.علی‌میرزایی